Головна » 2016 » Грудень » 22 » Звіт сільського голови.
22:20
Звіт сільського голови.

ЗВІТ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ

    Шановні жителі Миляцької об’єднаної територіальної громади!

      Минає рік з моменту визнання повноважень Миляцької об’єднаної територіальної громади, представницьким органом якої є Миляцька сільська рада Дубровицького району Рівненської області. 11 листопада 2015 року відбулась перша сесія нової громади, де були визнанні повноваження сільського голови та 22 депутатів ради. Це був особливий рік, по своєму важкий.

      По - перше ми мали законодавчо визначати порядок нашої роботи, приймати деякі рішення, які довелось потім відміняти тому що законодавство відставало з прийняттям ряду законів, що регулюють діяльність об’єднаних громад. По-друге, всім нам прийшлося вчитися по багатьох питаннях, особливо юридичних, планувати розвиток громади, який підказували мешканці громади, висловлюючи проблемні питання, які найбільше хвилюють. По-третє, потрібно було вести клопітку роботу у формуванні позитивної оцінки громадян в необхідності правильності вирішення того чи іншого питання, тобто доводити що саме так його необхідно вирішувати.

      Ідучи на посаду сільського голови, я твердо знав що попереду чекає дуже багато роботи, яка в першу чергу зводиться до того, що потрібні зміни, реалізувати, які можна при фінансовій можливості, згуртованій команді та підтримці громади. І сьогодні я дякую всім тим, хто підтримав ідею об’єднання та всіляко допомагав і допомагає у її становленні.

       Я не буду зупинятись детально на розвитку напрямків роботи, але коротенько їх проаналізую.

       Щодо фінансової діяльності. В цілому ми не погано спрацювали щодо наповнюваності бюджету. Це дало можливість додатково спрямовувати кошти на різноманітне вирішення багатьох питань, які ніколи не вирішувались до об’єднання. І ми маємо ще дуже багато резервів наповнюваності бюджету. Також завдяки  об’єднанню, ми отримали від держави субвенцію, яка спрямована на розвиток об’єктів інфраструктури. Завдяки проведеній клопіткій роботі працівників виконавчого апарату ради, а це планування заходів, розробка проектних заявок, їх погодження в Міністерстві регіонального розвитку, виготовлення проектно-кошторисної документації, нам необхідно реалізувати 11 проектів, в основному соціального напрямку. Приємно, що маємо уже на даний момент реалізованих п'ять проектів. Це відкриття ЦНАПу, капремонт дороги по вул.. Поліська в с.Переброди, відкрито ще одну групу в ДНЗ с. Миляч де перебувать і діти з с.Жадень, завершено реконструкцію вуличного освітлення в селах Лугове, Біле. Решта проектів знаходиться на ступені реалізації. Одним із пунктів стратегії є надання доступу наших дітей до повноцінної дошкільної освіти. Один із проектів для дітей с. Переброди саме спрямований на це. Два проекти нададуть можливість у розвитку фізкультури і спорту, що також є не маловажним у становлення підростаючого покоління. Загальний обсяг надходжень до сільського бюджету за 11 місяців при плані 32713320 гривень дорівнює 33384006 гривень по загальному фонду сільського бюджету, по спеціальному фонду до бюджету надійшло 385035 гривень при плані 286533 гривень.

      Власні доходи загального фонду  сільського бюджету за 11 місяців становлять 4521806 гривень (при плані 3851120 гривень), перевиконання доходів складає 670686 гривень (117,42%).

 Найбільше коштів до  місцевого бюджету надійшло від таких видів податків:

-         податок та збір на доходи фізичних осіб -2620377 гривень

-         Рентна плата -629787 гривень

-         акцизний податок -286157 гривень

-         податок на нерухоме майно -390943 гривень

-         земельний податок -79563гривня

-         орендна плата -246307 гривень

-         єдиний податок -553505 гривні

Видаткова частина сільського бюджету по загальному фонду за 11 місяців при плані 23863342 гривень складає 20362453 гривень.

Окрім видатків на заробітну плату та нарахування на неї,що дорівнюють 13563993 гривень з сільського бюджету було проплачено послуг в сумі 406018 гривень, оплачено  теплопостачання по школах, що становить  1072288 гривень, закуплено дров та торфобрикету для опалювального сезону 2016-2017 років  на суму 182619  гривні. Оплата електроенергії проводиться вчасно і заборгованості не виникає; за 11 місяців видатки на оплату електроенергії становлять значну частину видатків та дорівнюють 312165 гривень. Також оплачено водопостачання на суму 2340 гривень.

Закуплено предметів,матеріалів, обладнання та інвентарю на 1836125 гривень, що становить значну частину видатків.

Сільська рада не стоїть осторонь розвитку спорту на території  нашої громади.  На фінансування різних змагань та зборів із сільського бюджету було виділено 31230 гривень.

Сільською радою на протязі 11 місяців було надано матеріальної допомоги жителям нашої сільської ради згідно затвердженої програми «Турбота» в сумі 56800 гривень. Окрім допомоги на поховання було надано допомогу учасникам АТО, сім’ї із с. Переброди на придбання речей та меблів.

      Частину коштів було виділено на благоустрій нашої сільської ради (152761 гривня). Проведено прибирання території наших сіл, сільських кладовищ, зупинок громадського транспорту в населених пунктах громади.

      Із сільського бюджету були надані кошти на утримання районної лікарні в сумі 2200000 гривень, було надано субвенцію районному бюджету в сумі 344592 гривні (на утримання центру із надання соціальних послуг в сумі 323592 гривні  та утримання методичного кабінету відділу освіті Дубровицької РДАв сумі 11000 гривень ,а також було виділено кошти управлінню соціального захисту населення  для придбання витратних матеріалів в сумі 10000 гривень).

         Жителі громади були задіяні на громадських роботах на території наших сіл; на це було виділено на протязі 11 місяців 36827 гривень із сільського бюджету.

Видатки спеціального фонду сільського бюджету становлять 4847112 гривень. За кошти спецфонду було придбано обладнання та предметів довгострокового користування на суму  256867  гривень. Було проведено капітальні ремонти об’єктів комунальної власності на  2774379 гривень,проводиться капітальне будівництво на території громади де вже виділено 393398 гривень, також було проведено реконструкцію  комунальної власності в сумі 1334649 гривень. На протязі 11 місяців було надано трансферт комунальному господарству для поповнення статутного фонду в сумі 50000 гривень.

       В наступному році в зв’язку з прийняттям змін до бюджетного кодексу, а це утримання закладів освіти та медицини за рахунок місцевого бюджету, значно зросте навантаження на бюджет. І необхідно думати всім про його наповнення,

       В міжсесійний період у відповідності до повноважень здійснює виконавчий комітет, до складу якого обрано 15 чол., із них приймає участь в засіданні 11, решта взагалі не з’являються на засідання. А тому мабуть необхідно переглянути склад виконкому, який би був дійсно виконавчим органом.

       На даний час в деякій мірі вирішилось питання утворення пожежної команди, взявши в оренду пожежний автомобіль. Наразі в планах є утворення в кожному населеному пункту добровільних пожежних дружин, утримання та виїзди на пожежу будуть фінансуватись за рахунок місцевого бюджету. Щодо закупівлі пожежного автомобіля, то побувавши з візитом до республіка Польща, є бажання придбати дійсно нормальну техніку, обладнання, і головне залучити якомога більше громадян до вирішення проблеми пожежної безпеки на території громади.

Зараз іде пошук шляхів створення в кожному населеному пункті добровільних пожежних команд, для чого ведеться робота по участі в транскордонному проекті Польща Україна Білорусь, який буде саме вирішувати проблему пожежної безпеки на території громади. До речі хочу відмітити, що у порівняні з іншими громадами, з якими нам доводилось співпрацювати, даною роботою займаються окремі люди для яких введені посади менеджерів по написанню проектів. В нас займаються працівники, яким окремо заробітна плата не платиться і займатися даною роботою приходиться в позаробочий час. Хочу подякувати заступнику сільського голови Рожку Г.С. та зав сектором освіти Якубовичу С.П. Саме завдяки їм підготовлено 11 проектних заявок по використанню субвенції на розвиток інфраструктури, 2 проекти по теплових вузлах по обласній програмі енергозбереження.

        Ось уже майже рік як заклади освіти нашої громади функціонують як самостійні одиниці у складі Миляцької сільської ради. За цей час, незважаючи на велику кількість проблем, що виникали в ході вирішення окремих питань, і які продовжують виникати і зараз, вдалося досягти значних зрушень не тільки в навчально-виховному, а й у матеріально-технічному плані.

       Перші місяці функціонування шкіл були дійсно складними – директорам, спільно з сільською радою доводилося вирішувати безліч питань: юридично формулювати необхідну документацію для унормування життя навчально-виховних комплексів (НВК), організовувати роботу власної бухгалтерії, випробовувати себе як вмілого розпорядника отриманих коштів.      Нам в цьому році вдалось значно покращати матеріально технічну базу наших комунальних закладів освіти, хоча було дуже багато звинувачень на нашу адресу щодо розподілу коштів освітянської субвенції. Але час показав і законність в правильності рішення та, на мою думку, і батьки з розумінням віднеслись до такого перебігу подій. Наше завдання зараз берегти та примножувати здобуте. На даний час питання закриття закладів освіти через малу наповнюваність не на разі. Для цього необхідно створити відповідні умови, а це в першу чергу дороги, що є чи не найболючішим питанням та шкільні автобуси.

       Значні досягнення в начальному процесі демонструють всі навчальні заклади, серед яких хочеться виокремити Жаденський НВК, який за результатами 2015-2016 н.р. зайняв перше місце в районі серед НВК І-ІІ ступенів за результатами участі в олімпіадах.

Великі перспективи показують наші учні на спортивних теренах. Чого лише варта дівчача збірна футбольна команда Миляцької громади «Фортуна», яка за цей рік стала призером і переможцем обласного етапу на призи клубу «Шкіряний м'яч», а також гідно представила наші навчальні заклади у чемпіонаті України.

В контексті забезпечення стабільного навчально-виховного процесу започатковано роботу по створенню методичних об'єднань вчителів-предметників нашої громади, які зможуть якісно і швидко вирішувати всі методично-організаційні питання на рівні громади, не залучаючи для цього районну методичну службу.

Велике значення мало рішення про надання навчально-виховним комплексам статусу юридичних осіб, що в свою чергу дозволило отримати в безпосереднє використання кошти освітньої субвенції, і відповідно планувати видатки, виокремлювати і вирішувати першочергові питання, будувати плани на майбутнє.

Директори навчальних закладів, спільно з педагогічним колективом і батьківською громадськістю отримали можливість самостійно вирішувати, куди направляти кошти. Першочергові питання, які були поставлені на перший план по більшості навчальних закладів – утеплення, енергозбереження, а також ремонтні роботи.

Не будучи голослівним можна з впевненістю сказати, що лише зі створенням громади навчальні заклади отримали реальні можливості використати передбачені державою кошти не лише на заробітну плату і оплату послуг тепло- і електропостачання, а й на вирішення власних проблем. Вперше за 25 років Незалежності України на прикладі кожного навчального закладу можна побачити зрушення до покращення матеріально-технічної бази, поліпшення зовнішнього і внутрішнього вигляду через проведення ремонтних робіт.

Лише за період січня-вересня 2016 року навчальними закладами на придбання матеріалів і обладнання було освоєно більше 966 тис. грн., більшість з яких – проведення ремонтів, придбання і встановлення металопластикових віконних блоків, придбання необхідного для шкіл обладнання (шкільні дошки, комп’ютери, парти і стільці).

Велику вдячність хочеться висловити всім керівникам навчальних закладів, що присвятили майже весь свій вільний час проведенню ремонтів протягом літа 2016 року. За короткий термін потрібно було не тільки провести звичне «фарбування-підбілювання» приміщень, а й зорганізувати роботу по демонтажу і встановленню нових металопластикових віконних блоків і дверей.

Значний крок було зроблено також на шляху впровадження заходів, які дозволять в майбутньому економити кошти, направляючи їх на покращення навчально-виховного процесу. Оскільки найбільший видаток з бюджету шкіл – оплата теплопостачання (за неповний 2016 рік навчальними закладами за тепло було сплачено більше 960 тис. грн.) то і відповідно економії в цій галузі було присвячено першочергову увагу. Окрім того, що в навчальних закладах було замінено велику кількість вікон на сучасні енергозберігаючі, нині відбувається реалізація і інших заходів. Так, в Удрицькому і Миляцькому НВК реалізовуються проекти (в рамках Обласної програми проектів з енергоефективності) з реконструкції систем теплопостачання з встановленням вузлів обліку та регулювання теплової енергії, що дозволить економити до 30% коштів НВК при оплаті за теплопостачання. Бюджет двох проектів становить 327 тис. грн., з яких 70% - кошти обласної програми, решта ж 30% фінансується сільською радою. У Смородському НВК з коштів, отриманих нашою громадою на розвиток інфраструктури  461 тис. грн. передбачено на капітальний ремонт системи опалення.

Не менш амбітні плани і в розбудові освітньої галузі інших населених пунктів громади (за ті ж такі 9 млн. гривень субвенції на розвиток інфраструктури): у Миляцькому садочку проведено капітальний ремонт (вартість передбачених робіт на 2016 рік – 477 тис. грн.), який дозволив відкрити для дітей с.Жадень четверту групу; у селі Будимля проводяться роботи з капітального ремонту сільського клубу під центр дозвілля (вартість робіт в 2016 році – 588 тис. грн.), який можна буде використовувати як актову і спортивну залу для місцевої школи; на шляху реалізації також проекти з добудови дитячого садка в селі Переброди (вартість в 2016 році – 4 млн. 303 тис. грн.) і будівництво спортивної залив  селі Жадень (1 млн. 433 тис. грн.). Їх реалізація дасть змогу покращити навчально-виховний процес на території нашої громади.

  Мною разом з моїми колегами сільськими головами ОТГ з інших районів області вдалося вирішити питання щодо спрямування коштів додаткової освітянської субвенції в розмірі 2959,00 тис. гривень на зміцнення матеріально – технічної бази освітніх закладів.

  Незважаючи на все хороше, продовжують лишатися багато проблемних питань вирішення яких займе не один місяць. Це зокрема і питання підвищення навчальних досягнень учнів (не дуже позитивні результати яких було показано при здачі ЗНО-2016), а також підвищення рівня вихованості і культурності наших вихованців.

  Важливим продовжує лишатися питання ремонтних робіт, яких потребують всі навчальні заклади (заміна дахів, облаштування фасадів), а також покращення застарілої матеріально-технічної бази для навчання.

 Та незважаючи на всі ці проблеми, дивлячись на «прожиті» нами період можна стверджувати, що нам у значній мірі вдається впоратися з усіма викликами, ми продовжуємо вчитися бути господарями своєї долі і з впевненістю дивимося у власне майбутнє.

         Протягом року, як не було тяжко ми зуміли в деякій мірі підняти рівень проведення культурних заходів та спортивних змагань, цим самим залучивши велику кількість учасників до їх проведення. А це в свою чергу говорить проте що прийнявши участь в даних заходах люди відчувають, що вони потрібні громаді. Такі заходи відбулися майже в кожному населеному пункті.

          Щодо роботи закладів медицини. Є наданий час багато проблем. Перша  - відсутність лікарів; друге – слабка матеріальна база медичних закладів; третє – відсутність поста екстренної медичної допомоги. Наразі в нас із квітня працює свій ПМСД, який очолює молодий спеціаліст Камінський О.І., в с. Переброди приїжджає щотижня лікар інтерн. І ми повинні подумати і зробити все щоб мати лікарів, подумати про житло для них та інше. Попереду реформа медичної галузі і як спрацюємо та і будемо мати відповідний результат.

            В плані також реорганізація закладів культури в центри культури і дозвілля. Ту роль, яку на даний час відіграють ці заклади, зводяться лише до проведення дискотек, які нерідко завершуються порушенням громадського порядку, що також є проблемним питанням. Вивчаючи питання, чому таке відбувається випливають висновки, що перш за все це виховання в сім’ї, поведінка на вулиці. Нерідко батьки закривають очі на те де цілу ніч знаходяться їхні діти. Друге це незадовільна робота нашої поліції, особливо в питанні розкриття злочинів та притягнення до відповідальності винних у скоєнні правопорушень. В цьому плані хотілося б висловити нарікання на роботу нашої поліції.

          І тому, підводячи до шляхів вирішення покращання криміногенної ситуації, хочу відмітити що одним із них є розвиток фізкультури і спорту.

В Миляцькій сільській раді розроблена та затверджена програма розвитку масового спорту , внаслідок чого запроваджена ефективна система проведення спортивно-масових заходів, передусім комплексних та багатоступеневих. Внаслідок цього забезпечено сприятливі умови для розвитку масового спорту за місцем проживання та у місцях відпочинку населення.

У рамках «Спартакіади Миляцької ОТГ – 2016» майже в кожному населеному пункті були заплановані і проведенні спортивні заходи з волейболу, міні-футболу, футболу, пляжного волейболу, настільного тенісу, шахів та шашок, загальною кількістю більше десяти.

         Відповідно до проведених заходів було виведено рейтингову таблицю участі населених пунктів Миляцької сільської ради в спартакіаді.

1.     Миляч – 900 балів.

2.     Будимля – 427 балів.

3.     Удрицьк – 422 бали.

4.     Смородськ – 302 бали.

5.     Жадень – 100 балів.

6.     Переброди – 0 балів.

Аналізуючи таблицю, можна сказати, що спортивних заходів проводилося достатньо. Але треба бути чесним не завжди кількість переростала в якість. Серед найбільш активних були мешканці сіл Миляч, Будимля, Удрицька, Смородська. Дуже розчарував Жадень … Село, зазвичай, дуже спортивне, зі своїми традиціями, не раз займало призові місця не тільки на рівні району, а й області. Мешканці ж села Переброди не взяли участі в жодних спортивних змаганнях.

Отже, роботи в майбутньому дуже багато. В першу чергу спорт потрібно зробити справді масовим. Залучати до участі максимальну кількість жителів, особливо молодих юнаків та дівчат зі всіх сіл ОТГ.

Наші спортсмени брали участь й в районних та обласних змаганнях. Так, волейбольна команда с. Миляч зайняла 2 місце в чемпіонаті Дубровицького району. В чемпіонаті  району з пляжного футболу взяли участь команди сіл Миляч, Будимля та Жадень.  Футболісти з. Жадені вибороли почесне і високе 2 місце. У чемпіонаті району з футболу брали участь команди сіл Будимля, Жадень, Миляч. Футболісти с. Будимля зайняли 1 місце серед команд 2 ліги й наступний рік будуть представляти Миляцьку ОТГ в чемпіонаті району в 1 лізі.

Особливо хочеться відзначити успіх футбольної команди дівчат Миляцької ОТГ, яка зайняла 4 місце в чемпіонаті області (тренери       М.М. Жакунець та В.О. Охмак) серед дівчат 2000 р.н. та молодших і 1 місце в чемпіонаті Рівненської області  серед дівчат 2003 року народження, волейбольну команду с. Миляч, футболістів с. Будимля, команду шашко шахістів на чолі з тренером Вишневським І.Ф. та ін.

Як бачимо,  потенціал в наших спортсменів великий, і ми повинні посприяти в розкритті нових талантів. Серед планів на наступний рік -- відкриття спортивних гуртків та запровадження роботи секцій ДЮСШ в навчальних закладах Миляцької ОТГ.

       І все ж таки, незважаючи на ті перепони, які створюють різні так звані «друзі», яких як у громаді так і по за нею дуже багато, ми рухаємось вперед. Ми приймаємо участь в різноманітних проектах, змаганнях. Миляцька громада відома уже за кордоном, з нами мають бажання працювати інвестори. До нас приїзжають переймати досвід роботи, в нас є чому повчитись.

       Отже, що вдалось зробити, а зроблено немало. Вам видніше шановні жителі громади. І багато хто скаже, а не видно ж нічого. А може дійсно не помічають чистіших вулиць, впорядкованих сміттєзвалищ, освітлених вулиць та ін. Так роботи багато, а це і дороги, і ефективне використання природних ресурсів, раціональне використання земельних ресурсів та ін. І всі ми повинні зрозуміти, що лише самі повинні творити для себе добро. Адже крім того, що ми зараз в основному проїдаємо бюджет, то нам необхідно навчитися ще і заробляти, для того щоб мати розвиток. І 2017 році навантаження на бюджет буде ще більшим, оскільки утримання освітянських та медичних закладів, пільговий проїзд лягає на місцевий бюджет.

        Але лише при згуртованості ми зуміємо подолати всі труднощі, які виникають на нашому шляху.

       І хай бог допомагає нам всім в наших добрих справах.

 

 

 

 

         Сільський голова                                       Хлебович Ф.Ф.

Переглядів: 1115 | Додав: Leo | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar